Mateřská škola Přeštice - Gagarinova

O školce

Školní zahrada

Školní zahrada Ke škole patří rozlehlá zahrada se vzrostlými jehličnatými a listnatými stromy a různorodým vybavením pro hry dětí. Ke sportovním aktivitám a získávání pohybových dovedností dětí využíváme hřiště na kopanou a košíkovou, víceúčelovou průlezku se skluzavkou, malou horolezeckou stěnou a tyčí na procvičování skluzu. Děti mají k dispozici i doskočiště, dvě pískoviště a kreslící stěnu. K osvěžení i hrám ve vodě za horkých letních dnů využíváme dvě brouzdaliště. K oblíbeným dětským činnostem patří jízda na koloběžkách, tříkolkách i dětských kolech. Školní zahrada První praktické manuální dovednosti a radost z vlastnoručně vyrobeného předmětu děti získávají v altánku s vybavením pro malé truhláře.

V současné době také zahrada potřebuje postupně modernizovat, formou projektů se snažíme získávat finanční prostředky na její obnovu. V roce 2009 se nám podařilo získat dotaci na výměnu nevyhovujících herních prvků na školní zahradě. Díky projektu Školní zahrada "Zahrada – ráj pro děti", který je spolufinancován EU z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova, jsme na jaře v roce 2010 mohli nechat nainstalovat nový kolotoč, houpačky, prolézací stěny a kreslící tabuli. Školní zahrada Výsledkem je zlepšení estetického vzhledu zahrady a eliminace nebezpečnosti při používání zastaralých kovových konstrukcí.

Část zahrady se zajímavými prvky z akátového dřeva získala novou tvář a děti daleko více možností pro hry, relaxaci a rozvoj pohybových dovedností, které naše škola preferuje.

Školní zahrada

 

 

 

 

 

 


Další záložky

Prohlášení o přístupnosti  |  © 2010- 2024 Mateřská škola Přeštice - Gagarinova, design FoXprofi.com